Центральна дитяча бібліотека

Завідуюча
Центральною дитячою бібліотекою

Кожухар Ангеліна Василівна



Красні Окни – мальовниче селище, що знаходиться у північно-західній частині Одещини та розташоване по обидва береги невеликої річки Ягорлик. Історія виникнення селища датується 1791 роком.
До Жовтневої революція 1917 року освічених людей в селі можна було полічити на пальцях, а для розвитку  розвиненого суспільства потрібно підняти його освітній та культурний рівень. Тож після  закінчення громадянської війни у Красних Окнах почалась інтенсивна відбудова  зруйнованого  господарства. В колишньому панському маєтку відкрили школу, розмістити громадські установи. Одним із перших заходів було відкриття хати-читальні, бібліотеки, створення молодіжного самодіяльного гуртка.
У 30-ті роки широкого розмаху  в селі набуває культурне будівництво, проводиться наполеглива робота по ліквідації  не писемності. Справжнім вогнищем культури стає сільській клуб. Тут працювали лекторська група, гуртки художньої самодіяльності, бібліотека.
1941 рік… велика Вітчизняна війна… Важкими дорогами війни пройшли сотні  красноокнянців.  загарбники завдали селу величезних збитків. Героїчними зусиллями населення вже через кілька місяців після визволення села радянськими військами воно почало підніматися з руїн.
Йшла відбудова, відновлювалось навчання. Систематично  влаштовувались лекції та бесіди, голосні читання  газет. Чимала увага приділялася задоволенню культурних та побутових  потреб трудящих.
Враховуючи те, що діти – достойне майбутнє суспільства, влада приділяла велику увагу підростаючому поколінню, задоволенню потреб дітей, підняттю рівня освіти у суспільстві. Саме в цей час  відкривається Красноокнянська районна бібліотека, де крім відділу для дорослих був розміщений і відділ для дітей з подальшим розширюванням  та розвитком мережі бібліотек. почали відкриватись бібліотеки у селах району. У березні 1950 року було відкрито самостійну Красноокнянську дитячу бібліотеку, першою завідуючою якої була  Задорожнюк  Єфросинія Олександрівна. З 1970 року на посаду директора заступає  Хасанова Тамара Олексіївна, яка пропрацювала завідуючою дитячої бібліотеки 35 років. З жовтня 2005 року очолює  ЦДБ Кожухар Ангеліна Василівна.
З того часу, як була відкрита дитяча бібліотека місце її знаходження декілька разів змінювалось. З 2000 року бібліотека знаходиться у приміщенні РБК.  Книжковий фонд розміщений в одній кімнаті площею 51 м2 та книгосховищі площею 12 м2. У бібліотеці діє абонемент для учнів 1-4 кл. і дошкільнят  та абонемент для учнів 5-9 кл. Хоча дитяча бібліотека фактично розміщена в одній кімнаті, компактне розташування її книжкового фонду, який складає понад 30000 примірників, виставок, ДБА, наглядної агітації дозволяє вичерпно використовувати її інформаційні ресурси. Бібліотека яскраво оформлена, що привертає увагу, насамперед, молодших її відвідувачів. На абонементі 1-4 кл. та дошкільнят оформлений куточок «Відчиняє двері казка», книжкові виставки «Україно, рідний край», «Знай свої права, дитино!», правила поводження з книгою «Твій друг – книга».
На абонементі 5-9 кл. оформлені постійно  діючі куточок з народознавства «Духовні криниці» та екологічний куточок «мову рідної природи розуміти серцем вмій». Представлена література на допомогу вивченню шкільної програми  «Домашнє завдання? без проблем!» Література краєзнавчого характеру представлена у краєзнавчому куточку «Одещина – моя мала Батьківщина». Окремо у фонді виділена література, яка надійшла за державними програмами «Українська книга» та «Українська мова». Крім літератури для дітей у фонді представлені видання для батьків, вчителів та вихователів дитячих садків.
Велику увагу працівники бібліотеки надають підготовці та проведенню масових заходів, використовуючи різні форми роботи:  бесіди, години спілкування, виховні години,  уроки-реквієми, конкурси тощо. Традиційно, в березні місяці кожного року, проходить Тиждень дитячої та юнацької книги. Також у ЦДБ проводиться ІІ тур щорічного конкурсу «Найкращий читач року».
Актуальним в роботі з дітьми є поєднання традиційних форм роботи з елементами гри.  така система форм роботи дає плідні результати в залучені до бібліотеки нових відвідувачів і користувачів.











Немає коментарів:

Дописати коментар